Čarodějka Noira

Anima NoiraJmenuji se Noira a jsem osobou za Čarovným zrcadlem. Jsem moderní vědma a čarodějnice. Duchovní profesi se věnuji už osmým rokem a patřím mezi nejznámější osobnosti v u nás. Různé rozhovory se mnou si můžete přečíst níže.

K zapovězeným uměním jsem se dostala řízením Osudu už v dětském věku. Svůj život jsem zasvětila studiu skrytých věcí a tajemných sil a bádání nad tím, jak tyto síly můžeme využít v náš prospěch. Magie mne fascinovala a tak jsem si v roce 2005 založila svůj první web o čarodějnictví. Za deset let svojí existence se Čarovné zrcadlo stalo nejpopulárnějším českým webem o magii, začala jsem vyučovat, přijímat klienty a psát. Původně pro sebe jsem začala také vyrábět a dovážet magické a rituální pomůcky, s nimiž dnes vedu obchod.

Během té doby jsem prošla zasvěcením v celé řadě duchovních tradic. Druidský řád a Wicca mi daly hluboký vztah k přírodním cyklům a odkazu našich předků, studium klasického západního okultismu mi otevřelo taje astrologie a Tarotu, živlů, planet a jejich souvztažností. Mezi mými učiteli byly pozoruhodné osobnosti z celého světa. K tomu, abych se nakonec začala magii věnovat profesionálně mne nakonec přesvědčilo setkání s kněžími woodoo.

V roli čarodějnice z povolání jsem poznala, že vědma má plnit úlohu rodového staršiny, který nám citelně chybí, aby nás provázel na důležitých životních křižovatkách: když se rodí nový Život, když spějeme k důležitému rozhodnutí, když kolem nás prošla Nemoc a Smrt nebo záhadné působení Vyšších Sil. Za nejdůležitější část svojí činnosti proto považuji rozeznávání a sejímání kleteb.

"Magie je způsob, jak lidem vracet moc nad jejich životy zpátky do jejich rukou."

Neuznávám šarlatánství a všechny formy tmářství. Mým cílem je vždycky prospět a neškodit, podle staré lékařské zásady. Nikdy jsem si nevzala peníze za rituály zhoubné magie. Neslibuji zázraky na počkání a snažím se nabízet realistické odhady situace, těžím při tom hlavně ze svých zkušeností. Když vyučuji, žádná otázka není tabu a často uvádím příklady z vlastního života. Nad svoje studenty se nepovyšuji a vždy se snažím jít příkladem. Zásadně neučím a neprodávám nic, co jsem nevyzkoušela sama na sobě.

Anima Noira je moje duchovní i občanské jméno. Většina lidí mi však říká Noiro. Anima je latinské jméno, které znamená „oživující princip“, tedy vnitřní oheň, duše. Noira byla dlouho moje přezdívka a teprve po letech jsem se dozvěděla, že se z francouzštiny překládá jako „černá, temná.“ Když jsem se rozhodla nechat si duchovní jméno zapsat, cítila jsem potřebu zvolit si k Noiře něco vyvažujícího onu temnotu, která obklopuje čarodějnictví.

Jak vám mohu pomoci:

V současnosti už z časových důvodů nepřijímám individuální klienty. Věnuji studentům svých seminářů, mezi které se můžete připojit přihlášením se na vypsané termíny. Pokud nechcete přijet na seminář, prosím nepište mi o výjimku. Těm, kdo hledají skutečně jen výklad karet či individuální terapii, nabízím doporučení na svoje nejlepší studenty, učitele a kolegy.

Semináře v roce 2016 jsou poslední. Poté bych je ráda učinila dostupné formou audio nahrávek a věnovala se psaní dalších knih. V roce 2015 jsem se proto odstěhovala z Prahy na venkov směrem do Davle a do Prahy dojíždím jen na své semináře. Ze svého domu provozuji zásilkový obchod a vydávám každý týden na Čarovném zrcadle nový článek. Doporučuji vám novinky odebírat e-mailem, objevují se tam speciální akce a pozvánky, které jinde nezískáte.

Naučte se magii

Připojte se k 7 400 odběratelům Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer astrologické předpovědi, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články o magii.

Prohlédněte si poslední:

Mezi stromy a břečťanem
Noira v lese 
Vykuřování šalvějí

Fotografie

Noira v časopise Vlasta

Noira v médiích

2015

TV Óčko - Život je krásný (20.7.)

V ranním živém vysílání jsme od tématu výklad snů nakonec sklouznuly tam, kam se dalo čekat... k magii lásky! Záznam v archivu se zatím neobjevil.

Vlasta č. 20 – Na místo vědy magie

Tradiční ženský časopis věnoval celou dvoustranu rozhovoru o čarodějnictví. Trochu otřepanou úvodní větu "Viděli jste někdy čarodějku na vlastní oči?" vylepšilo citování mého poslání, kterým je "...cesta, jak vracet lidem moc nad jejich životem do jejich rukou."

článek v PDF ke stažení

Katka č. 20, 14.5. – Jsem čarodějka

Spolu s další pražskou kolegyní jsme vyprávěly překvapivě milé redaktorce o tom, jaké to doopravdy je a že k tomu, aby se udál zázraky, je zapotřebí dát dohromady určité ingredience.

článek v PDF

(c) Nguyen Thao, 2014, Reflex

2014

Slobodný vysielač v pořadu Nenásilný antiterorista

Na nezávislém rádiu jsme se skoro tři hodiny bavili se sympatickým moderátorem o duchovnu, magii dnes nebo také o tom, jak pro mne souvisí magie a politika. Bylo to na státní svátek 28. října a mimořádně poutavý rozhovor utekl jako voda. Můžete si jej poslechnout zde.

Video reportáž pro Příznaky transformace

V původní učebně a obchůdku pod pražskými Dívčími hrady jsme natočily možná vůbec první novodobou reportáž ze zákulisí skutečné čarodějnice. Shlédnout ji můžete dole na konci této stránky.

Mladý podnikatel - Jak podniká čarodějnice

V nečekaně hlubokém rozhovoru jsme si povídali o tom, jak jsem přišla ke svému řemeslu, o skutečné účinnosti magie a dalších nástrahách tohoto starobylého řemesla. K rozhovoru vyšly krásné fotografie od Avy Chrtkové.

Reflex 17.7. - Téma: Mezi elitními českými věštci

Známý skeptik a "vědecký ateista" J. X. Doležal ve velkém článku o českých věštcích dospívá k názoru, že nejsme tak škodliví, jak si původně myslel.

Číst celý článek (PDF)

2013

Žena-In.cz

V rozhovoru pro portál Žena-In se povídalo o některých osobnějších záležitostech v životě čarodějnice a také o zajímavých zážitcích z praxe. Je těžké uživit se magií? Jak Noira přišla ke svému jménu? Článek Čarodějnictví mám jako povolání vyšel 20. září.

O amuletech a talismanech jsme si nakonec povídali ve zvláštním článku.

noira06

Žena a život

S čím vlastně chodí lidé za čarodějnicemi a kartářkami? Petra Neomillnerová, sama aktivní čarodějnice, napsala pro časopis Žena a život pěkný článek, kde nechala promluvit dvě profesionální vědmy, Noiru a Zuzanu Antares. Článek najdete na s. 27 vydání 08/2013, nebo si jej můžete stáhnout.

Kámoška.cz

Pro internetový magazín Kámoška.cz jsme si povídaly o práci moderní čarodějnice. Jak ke svému povolání přijde a co musí umět? S čím za ní lidé chodí a s čím je posílá pryč? Čtěte Rozhovor s čarodějnicí, která tě zbaví prokletí.

 (c) Stanislav Krupař, Reflex, 2011

Rádio Applaus

Noira hovořila v pořadu Mystery klub s moderátorkou Hedvikou Hejdukovou o snech, snění a výkladu snů. Nahrávku laskavě pořídily Stezky pohanství, kde si ji také můžete pustit.

2012

Instinkt

Svatí kříženci, článek o současné duchovní scéně u nás z pera Leoše Kyši. Noira hovoří o rozmachu pohanství, novém smyslu magie pro moderního člověka a „vúdú betonové džungle". Stáhněte si Instinkt, 4. 10. 2012.

Pevnost

V rubrice Hovory o magii mluvila s Noirou o životě současné čarodějnice jiná známá čarodějka, spisovatelka Petra „Alraune" Neomillnerová. Stáhněte si Interview s čarodějnicí, Pevnost 06/2012.

2011

Reflex

Známý český novinář Jan Jandourek provokoval Noiru v článku Proč si hrajeme na Kelty o keltském a druidském revivalu. K článku vznikla série krásných fotografií v ruinách romantického parku v Praze 5, jejichž autorem je Stanislav Krupař, a prohlédnout si je můžete na této stránce. Ke stažení: Reflex 01/2011, str. 76-78.

Talk Show Jana Krause

Nejprofláknutější Noiřino vystoupení byla bez pochyby účast v zábavní talk show jako poslední host Jana Krause toho večera. Video můžete shlédnout na konci této stránky.

Sedmička

Kdyby se narodily před 300 lety, skončily by na hranici píše Dominika Záveská v článku věnovaném pálení čarodějnic a tradicím Valpuržiny noci, pohanského svátku Beltine. Ke stažení: Týdeník Sedmička, 30. 4. 2011.

2010

Pohané staří a moderní: Interview s čarodějnicí napsal pro Vitalia.cz Richard Gilík, vyšlo 21. 5. 2010.